Fashion, Lifestyle

Veshje për vjeshtën

Helloo Savenue girls 😄
Eshte nje kenaqesi per mua, te ndaj me ju here pas here shkrime mbi veshjet qe kam zgjedhur kete muaj tek Savenue e-shop. Gjithmone dal e kenaqur nga koleksioni i ri dhe ndihem e privilegjuar te ndaj kombinimet per stinen e vjeshtes.
Vjeshta ne vetvete eshte nje stine e cila te lejon mjaft mire te besh kombinime te ndryshme keshtu qe pa humbur kohe t’ju tregoj kombinimet e mija.
1. Pantallonat e lekures ishin kete rradhe te cilat i zgjodha me shume deshire. Kjo ngjyre vishnje ne te kuqe, ishte ngjyre qe spikaste dhe vendosa ta kombinoj me kete gjupin e zi me vija tek jaka. Nuk isha shume per kombinimin e kuq me te zeze, por kesaj nuk mund t’i rezistoja. Mund ta vishni me cizme te shkurta te zeza, kur te perzini stilin casual me classy, ose thjesht me atlete do jeni shum cool.


2. Pantallonat e lekures i zgjodha edhe jeshile, duke qene se eshte ngjyra ime e preferuar. Kete kombinim e solla me golfin e zi, pasi mendoj se me nxirrte me bukur tiparet.


3. Per nje look me vjeshtor, vendosa ta mbaj golfin e zi, por ta kombinoj me kete fundin me pulla perpara te gjate, i cili vjen pikerisht me ngjyren e gjetheve te rena ne vjeshte. Mendoj se ngjyre me origjinale se kjo nuk mund te gjeja. Do ta vishja me cizme te shkurta kafe pse jo edhe te zeza, ju mund te zgjidhni sipas shijes sigurisht.


4. Per te mbetur tek fundet dhe fustanet, ju prezantoj dashurine e momentit tek Savenue. Per mua eshte ky fustani kamosh ngjyre bezhe. Jo vetem qe shume i rehatshem, por ka edhe xhepa. Mund ta vesh me kete gjup ta gjate ngjyre jeshil te mbyllet i cili kombinon shum me ngjyren bezhe.


5. Fustani i shkurter me vija dhe me gjupin e zi me pelqen si stil me atlete dhe nje cante te zeze e cila vjen nga savenue, ku mund ta kerkoni ne kategorine e aksesoreve. Shpresoj t’ju kene pelqyer sugjerimet e mija edhe kesaj rradhe 😍! Kalofshi bukur..